UKR
Пошук

Новини

РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ В ЦЕНТРІ СТОЛИЦІ

Архів

НовиниРЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ В ЦЕНТРІ СТОЛИЦІ 

РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ В ЦЕНТРІ СТОЛИЦІ

 

Відбулося захоплення належної громадянам Канади нерухомості у історичному центрі на основі шахрайських схем

Київ, 23 вересня. Засновник та Президент Romyr & Associates Україна Андрій Вітер заявляє про рейдерське захоплення офісу та власності компанії за адресою Прорізна 25, що сталося 2-го вересня 2016 року.

Тієї п’ятниці до офісу під виглядом кур’єрської служби вдерлися невідомі особи, виголошуючи, що вони є представниками нового власника нерухомості та вимагаючи від співробітників залишити приміщення. До офісу була негайно викликана поліція, однак правоохоронці не були в змозі оцінити правомірність вимог, і офіс було опломбовано до належного з’ясування всіх питань.

Для Андрія Вітера, громадянина Канади, колишнього члена парламенту цієї країни, активного діяча української діаспори, така ситуація виявилася чималим шоком. Пан Вітер багато років вболіває за розвиток бізнесу в Україні та популяризацію української культури закордоном, і розраховував щонайменше на захист своїх законних прав. Однак виявляється, в Україні і досі панує повне ігнорування закону та безкарність щодо тих, хто спроможний на масштабні фінансові оборудки.

Масштаби дійсно вражають. Спочатку було сфальшовано рішення Макарівського районного суду Київської області. На його підставі у вересні 2014 року зроблена спроба зняти обтяження (іпотеку) з належного канадській родині майна. За фактом використання підробленого судового рішення розслідується кримінальне провадження, що не завадило шахраям зареєструвати зазначене рішення у Реєстраційній службі м. Києва у березні 2016 року і за неповні чотири місяці тричі його перепродати. «Набувачами» квартири виступили жителі різних міст України, але є підстави вважати, що вони – інструментарій для дійсного бенефіціара цієї схеми. Адже ще у грудні 2014 року Київська міська рада ухвалила рішення про дозвіл на збір документації для оформлення землевідведення одній компанії, яку пов’язують із вельми впливовою на сьогодні людиною. Компанія збирається будувати торгово-розважальний комплекс із ресторанами і підземним паркінгом. На заваді цим планам стала власність канадської родини, тому ситуацію вирішили «зачистити» у кращих традиціях 90-х років.

Втім, ані суд, ані інші правоохоронні органи не поспішають захистити права постраждалого. Незважаючи на очевидне порушення закону зловмисниками, шанси потерпілих відстояти свою власність невеликі. Адже, за словами міністра юстиції України Павла Петренка, за підсумками минулого року 90% рейдерських захоплень завершувалися успішно. Експерти зазначають, що найбільша проблема – незавершеність судової реформи; нинішня судова система неспроможна ефективно захищати приватну власність, натомість даючи можливості для різноманітних зловживань. Справа пана Вітера є іще одним підтвердженнями слушності цієї думки.

Пан Андрій Вітер та його юридичні представники закликають громадськість та представників ЗМІ не залишатися байдужими до справи. Адже у протилежному випадку Київ замість історичних пам’яток отримає черговий розважальний центр, побудований без належних дозволів. Не кажучи вже шкоду для ділової репутації України, що виглядає країною, де права інвестора чи власника відверто ігноруються на користь шахраїв.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до Інни Бондар за тел. (093) 8243070 або на e-mail inna@romyr.com.ua.